hír
Szerdán kezdődik a Budapesti Klasszikus Film Maraton, melyen olyan remekműveket lehet látni a Szent István téren és a fővárosi mozikban, mint a…
továbbmagazin
A szerelmes kezdetek a hét közepén súlyos bizalmatlanságba csapnak át, majd egy feszült munkatáboros focimeccs után, egy útra kelt Orion televízió…
továbbmagazin
Amerikai és magyar klasszikusokat hoz ez a hét, de lesz egy csomó adaptáció, új alkotások, és egy izgalmas doksi a sporttörténelem egyik legnagyobb…
továbbmagazin
Klasszikusok és nagymenők váltják egymást ezen a héten a tévéképernyőn, de lesz a kínálatban koncert- és dokumentumfilm, valamint egy induló sorozat…
továbbmagazin
A forradalom tíz (plusz egy) arca 1957-től 2013-ig. Hogyan látta 1956-ot Szabó István, Makk Károly vagy Bereményi Géza, és milyen Magyarországról…
továbbfilmrészletek
1956, a művész házaspár disszidálni készül, közben lepereg előttük az életük. A táncosnő Vikinek származása miatt nem termett itthon babér, de…
továbbfilmrészletek
Bálint, a fiatal költő, a frontra robogó vonaton emlékezik vissza a bevonulása előtti napokra. A szerelmével, Júliával eltöltött éjszakákra, a…
továbbfilmrészletek
Bálint, a fiatal költő, a frontra robogó vonaton emlékezik vissza a bevonulása előtti napokra. A szerelmével, Júliával eltöltött éjszakákra, a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié